Wykończenie

Drzwi z drewna – jak kupić idealne i na co koniecznie należy zwrócić uwagę?

Wybór odpowiednich drzwi nie jest łatwy. Nieustannie największą popularnością cieszą się przede wszystkim drzwi z drewna – a w szczególności marek DRE i Porta. Niemniej, aby drzwi były odpowiednio dopasowane, podczas ich zakupu warto zwrócić uwagę na kilka najważniejszych aspektów. Jakie będą najlepsze drzwi z drewna? Co wziąć pod uwagę przy wyborze dobrej marki? 

Partnerem tego tekstu jest dystrybutor Green Step – sprzedawca drzwi marek Porta i Dre.

Czym się różnią drzwi przylgowe i bezprzylgowe – które warto wybrać?

Aby lepiej zauważyć różnice między drzwiami przylgowymi a bezprzylgowymi, na początku dobrze jest dowiedzieć się czym jest przylga. W tym celu wystarczy przyjrzeć się bocznej krawędzi drzwi – przylga to niewielki uskok. Właśnie dlatego drzwi przylgowe delikatnie nachodzą na ościeżnicę tak, że przylga nie jest widoczna. Charakteryzuje je przede wszystkim typowy wygląd oraz odkryte zawiasy – doskonale sprawdzają się one w tradycyjnych wystrojach. Z kolei drzwi z przylgą wtapiają się w ścianę na równo z ościeżnicą. Wyglądają wyjątkowo prosto i minimalistycznie. Dodatkowo, wizualnie powiększają przestrzeń, dlatego wybiera się je na niewielkie powierzchnie.

Drzwi szklane czy zabudowane – które będą lepsze?

Wybór między drzwiami z szybą a pełnymi powinien zależeć przede wszystkim od indywidualnych preferencji. Z całą pewnością drzwi z szybą prezentują się lekko oraz dostarczą do pomieszczenia światło, z tego powodu powinno się je wybierać szczególnie na niewielkich przestrzeniach. Drzwi z szybą doskonale sprawdzą się przykładowo do wszechstronnego salonuczy łazienki. Natomiast pełne drzwi zapewnią lepszą prywatność oraz izolację akustyczną i termiczną – wybierane są najchętniej na przykład do sypialni.

Który typ drewna będzie najlepszy?

W sklepach dostępne są nie tylko różne modele czy warianty drzwi drewnianych, ale również mnóstwo gatunków drewna. Który wybrać?

Drewno dębowe

Drzwi z dębu to jedno z najczęściej kupowanych rozwiązań. Wyróżniają się szczególnie dużą wytrzymałością, dzięki czemu są doskonałym rozwiązaniem na lata. Drzwi dębowe mogą dosyć dużo kosztować, jednak wiąże się to z ich najwyższą jakością.

Drzwi olchowe

Drewno olchowe nie jest ciężkie, dzięki czemu drzwi będą wygodne w transporcie. Najlepiej sprawdza się we wnętrzach, gdzie nie będzie narażone na złe warunki zewnętrzne. Drzwi olchowe charakteryzują się wyjątkowym, delikatnym zabarwieniem, który świetnie współgra z wystrojem wnętrza.

Drzwi z drewna sosnowego

Drzwi sosnowe pasują niemal do każdego wnętrza. Sosna to tanie i łatwe w obróbce drewno. Drzwi bardzo często są malowane, aby zabezpieczyć je przed wodą oraz nadać im dowolną barwę kolor, ale też, żeby zabezpieczyć je przed uszkodzeniem.

Czym charakteryzuje się dobra marka?

Podczas wybierania dobrych drzwi nie sposób pominąć markę DRE i Porta. Warto kupować jedynie od renomowanych producentów – dobrym przykładem będą marki Porta lub DRE. Marki charakteryzują się wieloletnią pozycją na rynku oraz rzetelnie podchodzą nawet do najdrobniejszych szczegółów. Klienci mogą oczekiwać produktów najwyższej jakości, a także profesjonalnego doradztwa. 

Być może zainteresuje Cię również: